TRANSPORT ŁADUNKÓW DROBNICOWYCH

Kolejna nasza usługa, transport ładunków drobnicowych – czyli tych o małych gabarytach – z reguły odbywa się drogą lądową. Jeżeli ładunek ma jednak przemierzyć znaczną odległość do miejsca docelowego, wówczas można skorzystać ze spedycji morskiej (taki transport z reguły odbywa się na przystosowanych specjalnie do tego celu jednostkach pływających: statkach nazywanych drobnicowymi). 

Transport ładunków drobnicowych wiąże się z pewnymi ograniczeniami, w związku z którymi nie obejmuje przewozu:

∙ żywych roślin i zwierząt,
∙ towarów szybko psujących się (żywność),
∙ papierów wartościowych,
∙ wyrobów jubilerskich z metali szlachetnych,
∙ broni, amunicji, materiałów wybuchowych.

Do transportu drobnicowego nadają się zatem towary, które mogą zostać umieszczone w opakowaniach (workach, butlach, koszach, skrzyniach itp.), również jednostkowych lub zbiorczych. Drugą kategorią ładunków drobnicowych są towary niewymagające pakowania – samochody, jednoślady. Przewożąc i przeładowując towar drobnicowy zachowujemy wszelkie możliwe środki ostrożności – oprócz odpowiedniego zabezpieczenia przed wszelkimi uszkodzeniami, potrzebna jest przewoźnikowi wiedza o tym, co znajduje się w opakowaniu, by wiadomo było, jak z nim postępować, czyli odpowiednie oznakowanie.

Fracht drogowy

Klientom, którzy skorzystają z usług Latis Logistics z zakresu frachtu drogowego zapewniamy:

∙ kompleksową obsługę przesyłek w relacji import/eksport,
∙ monitorowanie przesyłki i stały kontakt z opiekunem klienta,
∙ obsługę celną i dokumentacyjną w kraju nadania oraz w kraju docelowym,
∙ terminowe dostawy,
∙ doradztwo ubezpieczeniowe i handlowe,
∙ ubezpieczenia cargo.

Wszystkie nasze usługi świadczone są zgodnie z Ogólnymi Polskimi Warunkami Spedycyjnymi (OPWS), co stanowi gwarancję wysokiej jakości transportu. Jako firma spedycyjna z bogatym doświadczeniem wiemy, że w transporcie drogowym wiele zależy od kierowców, dlatego o przewóz Państwa ładunków dbają profesjonaliści w swojej dziedzinie. Latis Logistic zleca transport zaufanemu przewoźnikowi, dlatego mogą Państwo mieć pewność, że usługi w zakresie frachtu drogowego świadczą kierowcy, którzy sumiennie podchodzą do powierzanych im zleceń, dokładając wszelkich starań, by ładunek bezpiecznie został dostarczony do miejsca docelowego w ustalonym terminie.