TRANSPORT INTERMODALNY

Stanowiący jeden z kluczowych punktów naszej oferty, transport intermodalny polega na wykorzystaniu przynajmniej dwóch gałęzi transportu przy jednoczesnym użyciu jednej jednostki transportowej, takiej jak kontener, nadwozie wymienne lub naczepa samochodowa. To nowoczesne, międzynarodowe rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Z uwagi na specyfikę działania wszystkie gałęzie transportu „zbliżyły się” do siebie, integrując i upodabniając się do siebie na różnych płaszczyznach – od warunków przewozu, poprzez sposób zarządzania, aż po obowiązujące zasady.

ZALETY TRANSPORTU INTERMODALNEGO

Transport intermedialny na przestrzeni ostatnich lat odnotował dynamiczny rozwój. Rosnące zainteresowanie i poszerzające się grono klientów sprawia, że bez wątpienia można stwierdzić, że to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w branży transportowej. Nic dziwnego – transport intermedialny posiada szereg zalet. Wśród nich wymienić można:

∙ zezwolenia,
∙ minimalizację kosztów,
∙ możliwość jednorazowego przewozu większej partii ładunku,
∙ szybkie i terminowe dostarczenie ładunku,
∙ zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru,
∙ ograniczenie zjawiska kongestii,
∙ troskę o środowisko,
∙ jedną umowę o przewóz towaru.

Ze względu na liczne korzyści, które może zagwarantować, transport intermodalny stanowi filar dzisiejszego transportu, będąc często pierwszym wyborem naszych klientów. Podejmujemy się kompleksowego przewozu ładunków w Polsce i na świecie.

Transport intermodalny to jedna z głównych specjalizacji naszej firmy. Doświadczony zespół Latis Logistics przygotuje dla Państwa kompleksowe rozwiązania logistyczne, integrując ze sobą różne środki transportu, np. transport drogowy z frachtem drogą morską.