Transport drogowy Europa – Chiny

11.04.2019

Przewóz towarów z Europy do Chin w znakomitej większości odbywa się drogą morską, a następnie transportem kolejowym lub drogowym. Niestety ten sposób dostawy jest długi, dlatego firmy logistyczne szukają nowych rozwiązań.
W listopadzie 2018 roku odnotowaliśmy pierwszy transport lądowy TIR z Chin do Polski. Podróż trwała 13 dni, rozpoczęła się w miejscowości Khorgos na granicy z Kazachstanem, następnie ciężarówka przejechała przez Kazachstan, Rosję i Białoruś, aż do Polski.
Holenderska firma Alblas, zachęcona sukcesem swojego pilotażowego kursu Chiny – Polska, wykonała transport w przeciwnym kierunku.
Końcem lutego 2019 roku, trasa Niemcy – Chiny została pierwszy raz przebyta przez zestaw ciężarowy. Samochód pokonał 7,4 tysięcy kilometrów, przejeżdżając przez Polskę, Białoruś, Rosję oraz Kazachstan.Transport trwał 12 dni.
Jest to przełom dla transportu transgranicznego w Chinach. Ten typ dostaw pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów w porównaniu do wysyłek lotniczych oraz jest krótszy o 10 dni w porównaniu z transportem kolejowym. Optymistyczne wyniki testów spowodowały, że planowany jest regularny serwis.
#TransportDrogowy
#Latis
#ThinkForward
Skorzystaj z naszych usług transportowych.

Leave a Reply

1 + sixteen =